Ako piť alchemilku na otehotnenie?

Ako piť alchemilku na otehotnenie?

Publikované: 05.02.2024
Aktualizované: 05.02.2024

Mnohé páry, ktoré sa snažia o splodenie potomka, riešia častý problém, že napriek aktivite a snahám sa im nedarí vytúžený výsledok dosiahnuť. Je teda prirodzené, že partneri sa snažia hľadať spôsoby, ako šancu na otehotnenie zvýšiť. Predpokladom na splodenie bábätka sú zdraví partneri schopní reprodukcie, dôležité sú kvalitné a pohyblivé spermie muža, funkčné reprodukčné orgány ženy, ktoré vylučujú zdravé vajíčka počas ovulačného cyklu, no a v neposlednom rade je potrebné tiež vhodné načasovanie. Mimo tohto základného predpokladu však existujú rôzne babské rady, ktoré majú pomôcť k zvýšeniu plodnosti a zvýšiť tak pravdepodobnosť na otehotnenie.

Medzi známe rady patrí ja užívanie alchemilky obyčajnej, ktorá má mať na plodnosť pozitívne účinky. Vo všeobecnosti je alchemilka obyčajná ženská bylinka, ktorá má na ženský organizmus množstvo priaznivých vplyvov. Je známe, že alchemilka svojím zložením pomáha ženám normalizovať hormóny pri luteálnom nedostatku, a teda napomáha upraviť nepravidelný ženský cyklus. Aj v lekárskej praxi sa hovorí o jej pozitívnych účinkoch pri zmierňovaní príznakov menštruácie či menopauzy. Eliminuje riziko potratu, pretože maternicu posilňuje. Prekrvuje svalstvo maternice a po pôrode napomáha k revízii maternice. Podporuje tiež tvorbu mlieka po pôrode. Má tiež dobrý vplyv na psychiku, zmierňuje bolesti i výtoky počas menštruačného cyklu.

Alchemilka má byť nápomocná aj pri zvyšovaní šance na otehotnenie. Alchemilku na otehotnenie či zvyšovanie plodnosti je vhodné prijímať vo forme alchemilkového čaju aspoň 2x denne. Najviac sa odporúča prijímať ju v prvej fáze cyklu, po ktorom bude nasledovať ovulácia. Naopak, po ovulácii je vhodné pitie či užívanie alchemilky z lekárne v podobe tinktúry vynechať, pretože má čistiace účinky a súčasne stimuluje maternicu, čo by mohlo negatívne ovplyvniť uhniezďovanie v prípade oplodnenia vajíčka spermiou. Vo všebecnosti je alchemilka považovaná za vhodnú bylinku, ktorá pomáha s plodnosťou žien, no výsledok vám rozhodne nezaručí.

Pozor, sú aj zdroje, ktoré alchemilku neodporúčajú piť, resp. konzumovať počas tehotenstva, aby nespôsobovala predčasné sťahy maternice. Na základe skúseností žien je však zrejmé, že alchemilka v tehotenstve ženám nespôsobuje žiadne ťažkosti, no netreba to s ňou počas gravidity preháňať. O jej užívaní sa radšej vždy poraďte s lekárom.

Ako piť alchemilku na otehotnenie? skúsenosti Modrykonik

Ako piť alchemilku na otehotnenie? diskusia Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(91.8%)