Ako zobudiť bábätko v brušku?

Ako zobudiť bábätko v brušku?

Publikované: 16.05.2023
Aktualizované: 17.05.2023

Pohyby bábätka v brušku predstavujú pre rodičov veľmi významný okamih. Pocit, keď môžete vnímať a doslova sa dotýkať bábätka, ktoré sa v brušku mamičky hýbe, je naozaj čarovný. Mamičky prvorodičky vnímajú prvé pohyby bábätka okolo 20. – 22. týždňa. Ženy, ktoré už rodili (napr. druhorodičky) dokážu prvé pohyby bábätka vnímať často skôr, a to už okolo 16. – 18. týždňa tehotenstva.

Všeobecne sa hovorí, že bábätko je v brušku najaktívnejšie približne 24. až 28. týždni. Frekvencia pohybov bábätka v brušku je veľmi individuálna. Ak chcete vaše bábätko vyskúšať z „telocviku“, môžete sa pokúsiť ho vyzvať k aktivite. Vyskúšať môžete rôzne spôsoby, aby ste pohyby brušku mohli vnímať intenzívnejšie.

Napite sa studenej vody a ľahnite si na ľavý bok a bruško hladkajte. Skúsiť môžete prechádzku na čerstvom vzduchu, po ktorej si následne ľahnete. Bábätká často reagujú aj na zvýšený obsah cukru v krvi, napite sa teda sladkého nápoja alebo si doprajte sladké ovocie. Pustite si hlasnejšie hudbu alebo s dieťatkom komunikujte, možno bude reagovať na váš hlas. Pomôcť môže aj trik s baterkou – dieťatko v brušku bude vnímať svetlo a začne sa za zdrojom svetla v brušku otáčať.

Tehotné ženy v rámci diskusie vo fórach často uvádzali, že na prebudenie bábätka v brušku im pomáhala konzumácia sladkých potravín. Takisto sa osvedčila technika ležania na ľavom boku. Zaujímavá je tiež možnosť odkašľania si smerom do brucha, čo môže bábätko prebudiť k aktivite.

Ako zobudiť bábätko v brušku? skúsenosti Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(89.6%)