Pikantné v tehotenstve si neviem odoprieť. Vadí to bábätku?

Pikantné v tehotenstve si neviem odoprieť. Vadí to bábätku?

Publikované: 17.08.2023
Aktualizované: 17.08.2023

Ženy sa počas tehotenstva musia vyrovnať nielen so zmenami na svojom tele, ale takisto musia prispôsobiť tejto fáze života svoju životosprávu a životný štýl. Určité zmeny súvisia tiež so stravovaním počas tehotenstva. Existujú zásady, čo nejesť v tehotenstve, naopak však existuje aj mnoho mýtov, ktoré ženy zbytočne obmedzujú a spôsobujú v ich stravovacích návykoch zmätok. Samozrejme, sú nevhodné potraviny, ktoré je potrebné zo stravy vylúčiť, no v mnohých prípadoch platí – všetko s mierou.

Treba brať na vedomie, že gravidita nie je choroba, ktorá si vyžaduje špecifické diéty alebo radikálnu zmenu v stravovaní. Chute žien v tehotenstve sú veľmi rôznorodé a chuť na štipľavé či pikantné jedlá je jednou z vecí, ktorá ženy pravidelne pokúša. Vo všeobecnosti napríklad platí, že pikantné jedlá sa v tehotenstve konzumovať neodporúča hlavne z dôvodu prevencie. To isté platí aj pre vysmážané, mastné alebo aromatické – korenisté jedlá. Platí to predovšetkým preto, že u ženy môžu vzhľadom na citlivejšie trávenie spôsobiť tráviace ťažkosti alebo vyvolať pálenie záhy.

Samotné pikantné jedlo neškodí budúcej mamičke ani bábätku. Ak po konzumácii pikantného jedla, chilli či štipľavých pokrmov zistíte, že váš žalúdok na takéto jedlo nereaguje dobre, jednoducho ho z jedálnička vynechajte. Ak sa ženy obávajú to, že jednorazovo zjedli veľmi pikantné jedlo, lekári jasne hovoria, že nie je dôvod na obavy. Pikantné jedlo ani v neskoršom štádiu tehotenstva po 34. týždni nemôže spôsobiť predčasný pôrod, ako niektoré zdroje uvádzajú. Samotné tehotné ženy z vlastných skúseností hovoria o konzumácii štipľavého v tehotenstve, pričom im nijakým spôsobom takéto pokrmy neuškodili a nespôsobovali problém.

Pikantné v tehotenstve si neviem odoprieť. Vadí to bábätku? skúsenosti Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(91.2%)