Čo na bolesť hlavy v tehotenstve?

Čo na bolesť hlavy v tehotenstve?

Publikované: 12.02.2024
Aktualizované: 12.02.2024

Nespočetné množstvo príznakov, s ktorými sa musí žena počas tehotenstva vyrovnať, dokáže toto obdobie výrazne znepríjemňovať. Často sú za týmito príznakmi práve hormonálne zmeny. Priebeh každého tehotenstva je individuálny a rovnako tak je to aj s príznakmi. Jednu ženu potrápia ranné nevoľnosti, iná bojuje s častými zápalmi močových ciest, tráviacimi ťažkosťami, opuchmi nôh a ďalšia si zažíva pravidelné migrény a neznesiteľné bolesti hlavy. Čo na bolesť hlavy v tehotenstve?

Primárne je dôležité v tehotenstve určiť, čo stojí za bolesťami hlavy. Bežne môže byť bolesť hlavy len sprievodným príznakom tehotenstva a spôsobená je hormonálnymi zmenami. Bolesť hlavy v tehotenstve sa u žien často spája aj s nekvalitným alebo nedostatočným spánkom alebo dehydratáciou. Môže ísť aj o príznak ochorenia. Dlhodobo však tento príznak netreba ignorovať. V prípade, že bolesť hlavy prerastá do migrény, je vhodné riešenie konzultovať s lekárom. Vhodnou prevenciou je tiež zvýšenie príjmu vitamínov a minerálov zo stravy alebo vo forme doplnkov stravy pre tehotné.

Skôr ako siahnete po farmakologických medikamentoch, skúste si dopriať odpočinok a dostatočný spánok, zvýšiť príjem tekutín, doprajte si prechádzku na čerstvom vzduchu. Niektorým ženám pomáha aj naparovanie sa či aromaterapia. Pozor však na niektoré vône, ktoré môžu vyvolať nevoľnosť. Uľaviť môžu taktiež studené obklady na čelo. Farmakologické riešenie predstavujú liečivá s obsahom paracetamolu. Tie sa môžu užívať počas celého tehotenstva. Samozrejme, ideálne je dodržiavať minimálne dávkovanie. Bolesti hlavy tak môžete pokojne uľaviť Paralenom či Panadolom. Užívanie akýchkoľvek liekov v tehotenstve odporúčame konzultovať s lekárom. V tehotenstve existuje množstvo indikovaných látok, ktoré sú zakázané či škodlivé.

Čo na bolesť hlavy v tehotenstve? skúsenosti

Čo na bolesť hlavy v tehotenstve? skúsenosti Modrykonik

Čo na bolesť hlavy v tehotenstve? diskusia Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(91.6%)