Ako otehotnieť na prvýkrát?

Ako otehotnieť na prvýkrát?

Publikované: 09.06.2023

Túžba po dieťaťku má zvyčajne priaznivý vplyv na zdravie ženy – začne sa zdravšie stravovať, cvičiť a vyhýba sa škodlivým látkam. K úspešnému počatiu je potrebné zdravé vajíčko ženy a zdravá spermia muža. Ak už ste pripravená na dieťa a chcete ho počať čo najskôr, mali by ste sa riadiť niekoľkými radami. Otehotnieť sa dá totiž aj na prvýkrát.

Nie je pravda, že ak chcete otehotnieť, mali by ste sa milovať čo najviac, ideálne každý deň. Pri častej ejakulácii dochádza k zhoršeniu jednotlivých parametrov spermií, tie nestíhajú dostatočne dozrieť, preto nedochádza k oplodneniu vajíčka. Najlepšiu pohyblivosť majú spermie pri ejakulácii raz za 3-4 dni, postačí preto pohlavný styk 2-3x do týždňa. Ideálne je mať nechránený sex počas plodných dní.

Problém s počatím majú často ženy s podváhou alebo s nadváhou, vtedy je narušená hormonálna rovnováha v tele ženy, čo bráni počatiu. Pred plánovaným otehotnením sa snažte optimalizovať svoju hmotnosť. Vhodné je tiež zvýšiť príjem minerálov, vitamínov a stopových prvkov. Taktiež sa treba vyhýbať stresu a dopriať svojmu telu oddych a relax.

Ako v diskusiách potvrdilo viacero mamičiek, otehotnieť na prvýkrát je bez problémov možné. Ženy radia snažiť sa o otehotnenie počas plodných dní a nemyslieť na to. Zbytočný stres vám nepomôže, len vám uškodí. Mamičky odporúčajú užívať kyselinu listovú a vitamíny pre plánované tehotenstvo, aby ste vytvorili pre vytúžené dieťa vhodné prostredie.

Ako otehotnieť na prvýkrát? skúsenosti Modrykonik

Ako otehotnieť na prvýkrát? diskusia Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Komentáre
Lujza 20.Jul.2023
Verte mi, na prvýkrát otehotniete práve vtedy, keď na to ani nebudete myslieť, dokonca sa ani nebudete snažiť. Úplne na náhodu bez príprav, stresov a nejakých polôh hore nohami :D. Proste si tie chvíle s partnerom užívajte a ono to príde.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(90.4%)