Prečo som neotehotnela cez plodné dni?

Prečo som neotehotnela cez plodné dni?

Publikované: 21.09.2023
Aktualizované: 21.09.2023

Na otázku, prečo sa žene nepodarilo otehotnieť napriek načasovanému pohlavnému styku počas plodných dní podľa jej menštruačného cyklu, nie je možné presne odpovedať. V prípade každej ženy a v podstate samotného páru ide o veľmi individuálne faktory, ktoré šancu na otehotnenie ovplyvňujú.

Je dôležité si uvedomiť, že ak žena má nechránený pohlavný styk počas plodných dní, nemusí to automaticky znamenať, že dôjde k úspešnému oplodneniu a následnému uhniezdeniu oplodneného vajíčka. Najväčšie šance na otehotnenie sú približne medzi 11. až 21. dňom, vtedy dochádza k ovulačnej fáze počas menštruačného cyklu ženy. Toto okno plodnosti však nemusí automaticky znamenať, že po nechránenom sexe dôjde k úspešnému oplodneniu ženského vajíčka spermiou muža. Šancu na otehotnenie znižuje tiež nepravidelný menštruačný cyklus, pre ktorý môže byť aj výpočet plodných dní nepresný.

Množstvo párov sa snaží mesiace až roky, no neúspešne. Výpočet plodných dní je možné stanoviť folikulometriou. Niektorým ženám s počatím pomohla Jonášova metóda. Muž by mal taktiež absolvovať vyšetrenie spermií a spermiogram určí, aké pohyblivé sú spermie muža (problémy – slabšia tvorba spermií, nedostatok spermií, zlá pohyblivosť). Otehotnenie môže ovplyvňovať aj vek. Najvyššie šance na otehotnenie majú ženy do veku 25 rokov. Následne sa šanca na otehotnenie znižuje. Plodnosť začína u žien klesať okolo 35. roku života. V prípade, že sa vám dlhodobo nedarí otehotnieť, odporúčame vám obrátiť sa na odborníkov, ktorí vám poskytnú potrebné informáciu a ponúknu možnosti zvyšujúce šancu na otehotnenie.

Prečo som neotehotnela cez plodné dni? skúsenosti Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(89.6%)