Poznáte cviky na vyvolanie potratu?

Poznáte cviky na vyvolanie potratu?

Publikované: 13.11.2023
Aktualizované: 27.11.2023

Prerušenie tehotenstva je pre niektoré ženy, aspoň z ich pohľadu, jediným riešením. Na dieťa ešte nie sú pripravené, nemajú podmienky na to, aby ho dokázali vychovať, ich finančná situácia nie je dobrá či tehotenstvo nie je výsledkom šťastných chvíľ a dieťa by nebolo plodom lásky. Dôvodov, prečo ukončiť tehotenstvo, môže mať žena mnoho, avšak ani v jednom prípade nie je vhodné pokúsiť sa vyvolať potrat doma.

Napriek tomu, že existujú rôzne babské rady, ako ukončiť tehotenstvo, zahŕňajúce konzumáciu byliniek na vyvolanie potratu, pitie rôznych bylinkových čajov, alkoholu alebo užívanie liekov, v žiadnom prípade nejde o vhodný spôsob, ako prísť o dieťa. Čo sa týka cvikov na vyvolanie potratu, v tehotenstve nie sú vhodné také cviky, pri ktorých hrozí pád. Jazda na koni, lyžovanie, snowboarding, korčuľovanie či extrémne športy by mali byť pre vás tabu. Vyhýbať sa treba aj potenciálne nebezpečným športom. Posilňovania, bicyklovania, tenisu a loptových hier sa nemusíte vzdať úplne, ale treba tempo prispôsobiť vášmu novému stavu. Nie je vhodné sa presilovať a cvičiť do vyčerpania. Pulz by pri cvičení nemal presiahnuť 120 úderov za minútu. Žiaden z daných spôsobov nie je bezpečný a takýmto konaním môžete ohroziť nielen dieťa, ale aj seba.

Neželanému tehotenstvu sa môžete vyhnúť viacerými legálnymi spôsobmi. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, možnosťou je núdzová antikoncepcia. Tabletku po styku treba užiť maximálne do 72 hodín od pohlavného styku. Na Slovensku neexistuje farmakologická forma umelého potratu, možná je len v zahraničí, napr. v Českej republike. Na Slovensku máte možnosť chirurgického prerušenia tehotenstva (ak tehotenstvo nepresiahlo 12 týždňov, pokiaľ je preukázaná genetická porucha plodu, je to až 24 týždňov), zákrok netrvá dlhšie ako pár desiatok minút. Tehotenstvo je možné prerušiť, ak nebol dovŕšený vek 16 rokov, je ohrozené zdravie ženy alebo vývoj plodu. V prípade, že vykonanie potratu nie je možné, stále existuje eventualita, že dieťa donosíte a zvolíte anonymný pôrod, centrum záchrany alebo adopciu. Dieťa je za každých okolností dar, preto v prípade nechceného tehotenstva zvážte, či je vyvolanie potratu pre vás skutočne jedinou možnosťou.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(93.4%)