Ako sa správa bábätko pred pôrodom?

Ako sa správa bábätko pred pôrodom?

Publikované: 15.05.2023
Aktualizované: 27.11.2023

Záverečná fáza tehotenstva je pre mnohé rodičky tou najťažšou. Celých 9 mesiacov sa v tele ženy odohrávajú zložité biologické procesy, ktorých vyústením je pôrod a privedenie nového života na svet. Čím viac sa blíži termín pôrodu, tým viac sú mnohé budúce mamičky nervóznejšie a zaujímajú sa o to, ako sa správa bábätko pred pôrodom a ako zistia, že pôrod sa naozaj blíži. Je dôležité si uvedomiť, že hoci má prichádzajúci pôrod svoje špecifické signály, každá žena ich môže vnímať inak.

Bábätko v brušku je najaktívnejšie medzi 24. – 28. týždňom tehotenstva, čo však nie je zákonite pravidlom, keďže každé tehotenstvo je individuálne a rovnako tak i bábätko sa v brušku môže správať špecificky. Niektoré sa hýbu viac, iné menej, niektoré sa snažia o „futbalové“ kopy, iné sa len mrvia a dotýkajú brušnej steny. Mnohé rodičky uvádzajú, že práve pred pôrodom zaznamenávali zvýšenú aktivitu pohybov v brušku, vrátane kopania a hmýrenia. Dieťatko má v brušku menej a menej miesta, je väčšie a preto sú pohyby intenzívnejšie. Nepriamo a nevedome tým dáva najavo, že sa pýta na svet. Pôrod je taktiež sprevádzaný ďalšími príznakmi, ktoré je potrebné sledovať.

Správanie bábätka tesne pred pôrodom je v každom tehotenstve veľmi osobitné. Na základe zozbieraných skúseností je veľmi častým javom zvýšená aktivita pohybov bábätka v brušku, pocity trasenia alebo kopanie. Často je dieťa aktívne v určitých fázach dňa.

Ako sa správa bábätko pred pôrodom?


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(90.4%)